Lednové číslo měsíčníku Olomoucký kraj

Datum: 20. 1. 2022

Je prvním, které vychází pouze v elektronické podobě. Hejtmanství právě vybírá nového dodavatele tištěné formy měsíčníku, který vzejde z výběrového řízení. Jakmile bude nový dodavatel úspěšně vybrán, najdou obyvatelé Olomouckého kraje měsíčník ve svých schránkách opět v tištěné podobě.

Nabídka společnosti PONTIS ŠUMPERK

Datum: 20. 1. 2022

Společnost PONTIS Šumperk o.p.s. nabízí veřejnost pomoc - poradenství. Viz přiložený článek, který reaguje na inflaci, zdražování energií a tedy celkových nákladů na bydlení.
V současné době poskytují poradenství z velké části i v domácnostech klientů, stačí zavolat. Ze zákona je poradenství zdarma, neúčtují si ani dojezdovou vzdálenost.

Souhrnné údaje lesní hospodářské evidence za r. 2021 - změna pro drobné vlastníky lesů!!!

Datum: 20. 1. 2022

Novinka!!! Od 1.1.2022 souhrnné údaje LHE za uplynulý kalendářní rok předají orgánu státní správy lesů do konce března jen vlastníci hospodařící podle LHP.
Drobní vlastníci lesa do 50 ha už od letošního roku souhrnné údaje LHE nepředávají!!! Prosím tímto odborné lesní hospodáře a starosty, aby informaci o této změně při vhodné příležitosti předávali drobným vlastníkům lesa.

Ohlášení žadatele o lesnické příspěvky pro rok 2022

Datum: 16. 12. 2021

Aktuální informace z Krajského úřadu Ol. kraje pro žadatele o příspěvky na hospodaření v lesích.

Olomoucký kraj - Kotlíková dotace v OK - pokračování

Datum: 3. 12. 2021

Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

V této souvislosti je na webu Olomouckého kraje spuštěn příjem žádostí do zásobníku zájemců o kotlíkovou dotaci splňujících podmínku tzv. NÍZKOPŘÍJMOVÉ DOMÁCNOSTI.
Zájemce o kotlíkovou dotaci musí být vlastníkem/spoluvlastníkem nemovitosti, ve které dojde k výměně zdroje tepla, má v této nemovitosti trvalý pobyt nebo bydliště a průměrný čistý příjem každého člena domácnosti zájemce v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 Kč.

Informace zasíláme v přiloženém letáku.

Zápisem do zásobníku v podstatě odpadnou komplikace, které se doposud vázaly k podání žádosti o poskytnutí dotace. Rychlost zaevidování žádosti nebude rozhodovat o tom, jestli bude žádost podpořena nebo ne. Ten, kdo svůj úmysl vyměnit nevyhovující kotel na pevná paliva s přispěním dotace bude deklarovat zápisem do zásobníku, bude mít jistotu, že na jeho žádost získá Olomoucký kraj finanční prostředky. Pokud po vyhlášení dotačního programu Olomouckým krajem zájemce podá žádost a splní všechny podmínky, bude jeho žádost podpořena. Vyplnění formuláře k zásobníku občany nezavazuje k následnému podání žádosti o kotlíkovou dotaci v roce 2022.

Příjem žádostí do zásobníku zájemců o kotlíkovou dotaci bud probíhat minimálně do dubna 2022.

Bližší informace k nastavení kotlíkových dotací v roce 2022 naleznete na MailScanner has detected a possible fraud attempt from "www.kr-olomoucky.cz" claiming to be www.olkraj.cz/kotlikovedotace

V případě dotazů se můžete obrátit na Ing. Stanislavu Palovou, vedoucí oddělení administrace kotlíkových dotací, tel.: 585 508 233, email: s.palova@olkraj.cz.

Současně je možné dotazy k tomuto tématu zasílat na kotlikovedotace@olkraj.cz.

Energetický regulační úřad - leták pro DPI - elektřina nebo plyn

Datum: 2. 12. 2021

Energetický regulační úřad vydal stručný, jednostránkový leták, na kterém mohou Vaši senioři nalézt základní informace o tom co dělat při řešení nových dodavatelů elektřiny nebo plynu.

Milostivé léto - Exekuce - informace MV ČR

Datum: 23. 11. 2021

Informace pro dlužníky o existenci právní úpravy občanského soudního řádu, zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti a o změně dalších předpisů, a některých dalších zákonech a zejména o možnostech jejich využití v období tzv. milostivého léta.

DEN PĚSTOUNSTVÍ

Datum: 2. 9. 2021

8.9.2021, 15,00 - 18,00 hod. Městská knihovna TGM Šumperk.

Výlukový jízdní řád linky č. 930219 Šumperk – Ruda nad Moravou – Bušín – Janoušov

Datum: 1. 6. 2021

Od 3. 6. 2021 bude změněn výlukový jízdní řád linky č. 930219 Šumperk – Ruda nad Moravou – Bušín – Janoušov za účelem vytvoření přímého spojení z Bušína a Olšan do IV. ZŠ v Temenici a zpět.

Centrum komplexní péče Olomouc, pracoviště Zábřeh

Datum: 15. 10. 2018

Centrum komplexní péče v Olomouckém kraji - posláním centra je pomáhat lidem v tíživé životní situaci s řešením jejich problému s návykovým chováním (patologické hraní, nelátkové závislosti - netolismus, workoholismus, patologické nakupování, aj.). Centrum komplexní péče v Olomouckém kraji dále usiluje o ochranu společnosti před možnými negativními důsledky vyplývajícími z návykového chování. Působíme v Olomouci, ale máme dvě detašovaná pracoviště: v Prostějově a v Zábřehu.
Pro případné zájemce z Vaší oblasti je nejblíže detašované pracoviště v Zábřehu na adrese Valová 268/2, kde s klienty pracuje Mgr. Lukáš Franc - vedoucí služby/psycholog na tel.č.: 773 916 267
Služba je určená osobám starším 15 let, které jsou:
- ohrožené hazardním hraním,
- s problémem nelátkových závislostí
- osobám blízkým (rodičům, přátelům a příbuzným) osob ohrožených
návykovým chováním.
Naše služby jsou anonymní a bezplatné. V centru pracují s klienty psychologové, terapeuti, sociální pracovník a dluhová poradkyně.

OD 1.11.2018 ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN MUDR. ZAVADILOVÁ PETRA

Datum: 14. 9. 2018

Od 1.11.2018 změna ordinačních hodin v BZZ Bušín, Olšany MUDr. Petra Zavadilová.

Změny ve vydávání cestovních pasů od 1.července 2018

Datum: 31. 5. 2018